"Географія - єдине мистецтво, в якому останні творіння завжди найкращі". (Вольтер)
Сторінки
- Головна сторінка
- 10 -А клас (Профільний рівень 2020- 2021)
- Географія 11 клас (профільний рівень)
- Дистанційне навчання (природознавство)
- Дистанційне навчання 7 клас
- Дистанційне навчання 8 клас
- Дистанційне навчання 9 клас
- Дистанційне навчання 10 клас
- Дистанційне навчання 11 клас
- Дистанційне навчання 11 клас (рівень стандарту)
- Виховна робота 8 клас
- Виховна робота 10 клас
понеділок, 21 грудня 2020 р.
Нова висота
Оголосили нову висоту гори Еверест
8 грудня 2020 року Китай та Непал оголосили нову висоту гори Еверест. Найвища гора у світі виявилася на 86 см вищою, ніж це було раніше офіційно розраховано.
Еверест стоїть на кордоні між Китаєм і Непалом, і альпіністи піднімаються на нього з обох боків. Представники міністерства закордонних справ Непалу та департаменту опитування заявили, що геодезисти з обох країн домовились про узгодження нової висоти. Угода про спільне оголошення нового вимірювання найвищої точки Землі була досягнута під час візиту президента Китаю Сі Цзіньпіна до непальської столиці Катманду у 2019 році.
Влада Китаю раніше заявляла, що Еверест слід вимірювати до висоти його скелі, тоді як непальська влада стверджувала, що до висоти слід включити й сніг на вершині.
Китайські геологи підрахували свою цифру після того, як виміряли гору у 2005 році. Урядовці Непалу у 2012 році заявили, що на них чиниться тиск з боку Китаю, аби вони прийняли китайську висоту. Тому вони вирішили піти на нові виміри, щоб "встановити рекорд раз і назавжди".
Висота 8848 м, яку Непал використовував для Евересту, була визначена опитуванням Індії в 1954 р., Але вперше країна провела власні вимірювання вершини. Четверо непальських геодезистів провели два роки, навчаючись для місії, перед тим, як вирушити на вимірювання. Вони провели його у 2019 році. Китайська група геодезистів піднялась на вершину у 2020 році.