28.05 Повторимо Австралія та країни Океанії
Пригадай!!!
Австралія та країни Океанії на карті тут
Перевір себе, виконай тест тут
26.05-27.05 Повторимо країни Африки
Пригадай!!!
Економіка країн Африки
Цікаво !!!!
Проблеми Африканських кордонів
Країни Африки на карті тут
Перевір себе, виконай тест тут
22.05-25.05 Повторимо країни Америки
Пригадай!!!
Країни Америки на карті тут
Перевір себе, виконай тест тут
20.05-21.05 Повторимо країни Азії
Пригадай!!!
Країни Азії на карті тут
Перевір себе, виконай тест тут
18-19.05 Повторимо Європи
Пригадай!!!
Пройди веб-квест тут
Країни Європи на карті тут
Перевір себе, виконай тест тут
15.05 Контрольне тестування
Перейди за посиланням ТУТ
14.05 Третинний сектор економіки
У постіндустріальному суспільстві третинний сектор господарства, який надає різноманітні види послуг, став ключовим сектором економіки. Задовольнивши матеріальні потреби, люди все більше звертають увагу на забезпечення комфортності життя та умов праці, свій інтелектуальний та духовний розвиток.
Пригадай тут
ТОРГІВЛЯ ЯК ВИД ПОСЛУГ
Процес обміну товарами, послугами, цінностями або грошима забезпечують торговельні послуги. Цей вид підприємницької діяльності передбачає купівлю-продаж товарів та послуг як власного виробництва, так і посередницьку діяльність між виробником та споживачем не лише з безпосередньої реалізації товару, а й у просуванні його на ринку.
Що таке туризм?
В період механізації та автоматизації праці у людини виникає більше часу, що його можна використати на власний розсуд – так званий вільний час. Нині виникла особлива частина сфери послуг, яка покликана зробити цей час змістовним та корисним для фізичного та духовного збагачення людини.
Перевір себе, виконай тест тут
13.05 Вторинний сектор економіки
1. Пригадайте види виробництва, які входять до складу вторинного сектора економіки.2. Поясніть вигідність розвитку вторинного сектора для господарства країни.
Вторинний сектор економіки — галузі економіки, що створюють закінчений, готовий до споживання, продукт. До вторинного сектора належать будівництво і виробництво.
Вторинний сектор здебільшого використовує як вхідний матеріал продукт первинного сектора і виробляє на основі цієї сировини продукт, призначений для споживання, продажу або використання в інших галузях. Підприємства вторинного сектору зазвичай споживають багато енергії або палива й потребують складних машин.
Вторинний сектор здебільшого використовує як вхідний матеріал продукт первинного сектора і виробляє на основі цієї сировини продукт, призначений для споживання, продажу або використання в інших галузях. Підприємства вторинного сектору зазвичай споживають багато енергії або палива й потребують складних машин.
Як працює АЕС
перевір себе тут
Виконай вправу тут
Перевір себе, виконай тест тут
12.05 Первинний сектор економіки
Пригадайте, які ресурси називають земельними.
(Відповідь тут)
Назвіть чинники, від яких залежить розвиток сільського господарства. (Відповідь тут)
08.05 Сучасні тенденції розвитку світового господарства
Економічна система в Україні
на виробництві: риби, алмазів, кави, нафти, бавовни, годинників, вовни, парфумів, літаків.(усно)
Завдання 2. Нанесіть на контурну карту країни-лідери у зовнішній торгівлі та за картами атласу встановіть, яку продукцію вони експортують.
Атлас онлайн тут
ВНД за 2018 рік усіх країн на одній карті тут (Поміркуйте , чому у світових рейтингах країн, складених за показниками ВВП і ВНД, їхні місця можуть не збігатись (рейтинг ВВП та ВНД)
Типологія країн світу - це науковий поділ держав світу за певними ознаками на групи з метою їх порівняльного вивчення. Типологія країн світу можна проводити по різним ознакам. Це може бути поділ як по одній ознаці, так і по їх сукупності. Критеріями типології може бути географічне положення, розміри території, чисельність населення, розмір ВВП на душу населення, рівень гуманітарного розвитку тощо.
Завдання 1. Назвіть головні ознаки республіки та монархії. Використовуючи карти атласу, наведіть приклади країн, які є республіками або монархіями.
Кластер це сконцентровані за географічною ознакою групи взаємопов"язаних компаній, спеціалізованих постачальників послуг, фірм у відповідних галузях, а також пов"язаних з їх діяльністю організацій, наприклад, університетів, агентств по стандартизації, торговельних об"єднань.
Іт-кластери це об'єднання (кластер) юридичних чи фізичних осіб на основі спільності інтересів у сфері інформаційних технологій.
Стартап це нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і що володіє обмеженими ресурсами.
Коворкінг це у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс.
Аутсортинг це передача однією компанією на підставі договору певних бізнес-процесів або непрофільних функцій на обслуговування іншій компанії, яка спеціалізується у відповідній галузі.
Наша держава є одним із провідних учасників на ринках зерна пшениці та жита, кукурудзи, соняшникового насіння та олії, меду, ріпаку, сої, бурякового цукру, волоських горіхів. Щорічні збори зерна наближаються до 70 млн т, а для внутрішнього споживання потрібно лише 6 млн т. Україна також входить до складу світових і європейських лідерів із виробництва й продажу нової продукції АПК.
Коротко про головне (Сільське господарство) тут
Пригадай лісові ресурси світу тут
Перевір себе виконай тест тут (дедлайн 15.05 17.00)
08.05 Сучасні тенденції розвитку світового господарства
Найважливіші тенденції розвитку світового господарства. У кінці XX – на початку XXI ст. світ вступив у нову епоху глобальної соціальної трансформації, яка вимагає формування єдиних цілей для усіх країн у планетарному масштабі. На це, зокрема, орієнтує прийнята на конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку у Ріо-де-Жанейро програма дій «Порядок денний на XXI століття» (дата прийняття – 1992 р.).
У наш час все більшого значення набувають тенденції зближення національних економік, які полягають у інтернаціоналізації, інтеграції, інформатизації та глобалізації світу.
Сучасні тенденції розвитку світового господарства
ПЕРЕГЛЯНЬ!!!
Перевір себе виконай тест тут (дедлайн 11.05 17.00)
07.05 Типізація країн за рівнем економічного розвитку згідно зкласифікацією ООН
Що таке типізація країн?
Кожна країна є своєрідною та неповторною за історією, культурою, традиціями, господарською діяльністю. Проте держави можна об’єднувати в групи за кількісними та якісними ознаками: площею, кількістю населення, особливостями географічного положення, державним устроєм. Але найважливішою ознакою країни є рівень її економічного розвитку. Він визначається перш за все за показником валового внутрішнього продукту (ВВП) на душу населення, а також індексом людського розвитку (ІЛР).
Соціально-економічна типізація – це поділ країн на групи залежно від рівня їх економічного розвитку та значення у світовій економіці й політиці.
При цьому також враховується роль країн у світовій економіці та міжнародному політичному житті. За класифікацією ООН, країни поділяють на чотири типи:
- високорозвинуті країни (31)
- країни, що розвиваються (понад 130)
- країни з перехідною економікою (28)
- країни з плановою економікою (4)
ПЕРЕГЛЯНЬ
Пригадай G20 тут
06.05 Типи економічних систем
Що таке економічна система та її головні ознаки?
В основі розвитку людського суспільства лежить виробництво матеріальних і духовних благ, що забезпечує умови нормальної життєдіяльності людини. Будь-яке суспільство являє собою складну систему, основою якого є економічна система.
Економічна система – це сукупність усіх видів економічної діяльності людей у процесі їх взаємодії, яка спрямована на виробництво, розподіл, обмін, споживання товарів і послуг, а також на регулювання економічної діяльності.
Учасники діяльності економічної системи виконують свої ролі: є виробник товару (продавець), посередник (реалізатор) та споживач (покупець). Ними можуть бути фізичні та юридичні особи (виробничі підприємства, банки, біржі), як вітчизняні, так й іноземні. У ході виробництва, розподілу, обміну та споживання благ між учасниками економічних процесів складаються різноманітні економічні відносини, які визначають сутність економічної системи суспільства.
Економічна система має кілька основних ознак.
- по-перше й найголовніше, це переважаюча форма власності на засоби виробництва: державна, приватна чи суспільна;
- по-друге, від форми власності залежать методи керування економікою: або державне планування на певний проміжок часу, або ж існує вільна конкуренція між виробниками;
- по-третє, методи ціноутворення на товари.
(заповни таблицю слайд №5)
перевір чи правильно (тут)Економічна система в Україні
До розпаду Радянського Союзу економіка України була його частиною й характеризува-лася як планова. З початку 90-х рр. ХХ ст. наша країна почала кардинально змінювати напрям свого розвитку, що передбачало перехід від планової до ринкової економіки.
Перехідна економічна система характерна й для інших країн, що відходять від командно-адміністративної моделі. В таких умовах трансформаційні процеси відбуваються суперечливо, бурхливо, з гострими соціально економічними потрясіннями, кризовими явищами. Саме таке становище характерне для сучасної України
Перевір себе виконай тест тут (дедлайн 09.05 17.00)
05.05 Світове господарство. Міжнародний поділ праці
Світове господарство стосується кожного з нас безпосередньо. Ми
користуємося речами, виготовленими в Туреччині, Польщі, Китаї, країнах Європи,
п’ємо каву з Бразилії, чай з Індії. В Україні чимало вітчизняних товарів
містять складові, вироблені за її межами. Світове господарство пройшло тривалий
шлях свого розвитку й у наш час ще продовжує змінюватися. Які особливості має
сучасне світове господарство та які чинники на нього впливають, ви дізнаєтеся
сьогодні на уроці.
ПЕРЕГЛЯНЬ!!!
Розглянь схему!!!
Завдання 1. Користуючись картами шкільного атласу, визначте країни, що спеціалізуються на виробництві: риби, алмазів, кави, нафти, бавовни, годинників, вовни, парфумів, літаків.(усно)
Завдання 2. Нанесіть на контурну карту країни-лідери у зовнішній торгівлі та за картами атласу встановіть, яку продукцію вони експортують.
Атлас онлайн тут
04.05 Суспільна та просторова організація виробництва
Пригадайте!!!!- Як утворюється міська агломерація.
- Що є основною формою просторової організації економіки на загальносвітовому рівні.
Під час вибору розташування підприємств та галузей потрібно врахувати багато чинників, які впливатимуть на їхню роботу. Питання пошуку найбільш раціональних (тобто правильних, вигідних) форм просторової (територіально) організації виробництва є одним з ключових в економічній географії. Складність його вирішення полягає в необхідності погодити інтереси окремих підприємств та галузей з інтересами всього національного господарства.
Презентацію переглянь (тут) матеріал пригадай.
Визначення переваг та
недоліків різних форм організації виробництва.
Оформлення таблиці
в зошитах.
Назва форми
організації
|
Суть
процесу
організації
|
Переваги
|
Недоліки
|
Застосування
|
30.04 Чинники розміщення виробництва
Пригадайте! 1. Які вам відомі підприємства у вашій місцевості? Яку вони виробляють продукцію? 2. Які види послуг надають у Ратнівському районі?
Що таке чинники розміщення виробництва? Розміщення різних підприємств по території залежить від певних умов, які називають чинниками розміщення виробництва. Вони показують, до чого найбільше тяжіють ті чи інші підприємства. Найбільш суттєві з-поміж цих чинників: сировинний, паливно-енергетичний, водний, транспортний, науково-технологічного прогресу, трудових ресурсів, екологічний, чинник споживача, військово-стратегічний. Дія цих чинників є наслідком їхнього взаємовпливу. Часто дія одного з них підсилюється впливом іншого. Так, транспортні витрати істотно впливають на розміщення матеріаломісткого виробництва, «прив’язуючи» підприємства до джерел сировини. Розглянемо вплив окремих чинників на розміщення виробництва тут
Потрібно обрати переважний чинник розміщення виробництва і записати в зошит.
-Бразилія — виробництво кави.
-Харків — багато виробництв машинобудування.
-КривийРіг — металургійне виробництво.
-Братськ (на р. Ангара) – целюлозо-картонний комбінат.
-Австралія — видобувна промисловість.
- Аргентина — виробництво найдорожчої яловичини.
-Каліфорнія — корпорація Apple.
-Своє місто (районний центр) — хлібозавод.
-Запоріжжя — титано-магнієвий комбінат.
-Південна Корея — виробництво синтетичних тканин.
- Осака — металургійне виробництво.
-Норвегія — виробництво електроенергії.
- США — виробництво літаків Boeing.
-Нідерланди — виробництво молока та молочної продукції.
-Таїланд — пошив одягу.
-Бразилія — виробництво кави.
-Харків — багато виробництв машинобудування.
-КривийРіг — металургійне виробництво.
-Братськ (на р. Ангара) – целюлозо-картонний комбінат.
-Австралія — видобувна промисловість.
- Аргентина — виробництво найдорожчої яловичини.
-Каліфорнія — корпорація Apple.
-Своє місто (районний центр) — хлібозавод.
-Запоріжжя — титано-магнієвий комбінат.
-Південна Корея — виробництво синтетичних тканин.
- Осака — металургійне виробництво.
-Норвегія — виробництво електроенергії.
- США — виробництво літаків Boeing.
-Нідерланди — виробництво молока та молочної продукції.
-Таїланд — пошив одягу.
Перевір себе виконай тест тут
29.04 Економічний розвиток і структура економіки країн. Секторальна структура економіки.
Орацюй презентацію (тут) та пригадай основні поняття теми.
ВВП за 2018 рік усіх країн на одній карті тут (випиши по регіонах 3 країни які мають найбільший ВВП та найменший (підказка ТУТ)) ВВП України тутВНД за 2018 рік усіх країн на одній карті тут (Поміркуйте , чому у світових рейтингах країн, складених за показниками ВВП і ВНД, їхні місця можуть не збігатись (рейтинг ВВП та ВНД)
ІЛР Робота з картросхемою
(Випиши держави з високим і низьким показником ІЛР (підказка тут))
Переглянь відео та виконай завдання
Результати виконаної роботи надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER
28.04 Типологія країн за формою правління та формою територіального устрою.
Політичну карту світу іноді образно називають «політичним портретом світу». Її «зовнішність» змінюється в часі внаслідок приєднання відкритих земель, територіального поділу чи об’єднання держав тощо. А для того щоб розкрити сутність цього портрета, потрібно дізнатися про суспільно-політичні характеристики держав, їх політичні та економічні системи, місце на політичній карті світу.
Основна термінологія з теми тут
ПЕРЕГЛЯНЬ!!!
Робота з атласом
https://s3.amazonaws.com/online.fliphtml5.com/atdd/agut/index.html ст. 1 Завдання 1. Назвіть головні ознаки республіки та монархії. Використовуючи карти атласу, наведіть приклади країн, які є республіками або монархіями.
Завдання 2. Згадайте основні форми територіального устрою країн. Використовуючи карти атласу, наведіть приклади країн, які є унітарними або федеративними.
...попри свою архаїчність, монархії все ще зустрічаються на
політичній карті світу?
...більшість федеративних держав є великими за площею?
...практично всі сучасні абсолютні монархії зосереджені на Близькому Сході?
...державний устрій деяких членів Співдружності Націй не можна віднести ні до республіканської, ні до монархічної форми?
...адміністративно-територіальний устрій наступних країн є
особливим: Велика Британія, Франція, Нідерланди, Данія, Норвегія,
Іспанія, Португалія, Італія, Китай?
...вважають, що колоніалізм в сучасному світі не зник, а лиш набув
нової, прихованої форми?
https://s3.amazonaws.com/online.fliphtml5.com/atdd/agut/index.html ст.2-3 Пригадай регіони та субрегіони світу та спробуйте визначити критерії, за якими відбувся розподіл країн на певні групи) Відповідь тут
Країна – це територія з визначеними кордонами і населенням, яка може бути залежною або незалежною.
Держава – незалежна (суверенна) країна з певною територією, господарством і політичною владою. Держава – політична організація суспільства з певною формою правління, яка визначає господарство і суспільні структури.
Потренуйся й пригадай основні поняття запам'ятай тут
Поміркуйте, чому... ...попри свою архаїчність, монархії все ще зустрічаються на
політичній карті світу?
...більшість федеративних держав є великими за площею?
...практично всі сучасні абсолютні монархії зосереджені на Близькому Сході?
...державний устрій деяких членів Співдружності Націй не можна віднести ні до республіканської, ні до монархічної форми?
...адміністративно-територіальний устрій наступних країн є
особливим: Велика Британія, Франція, Нідерланди, Данія, Норвегія,
Іспанія, Португалія, Італія, Китай?
...вважають, що колоніалізм в сучасному світі не зник, а лиш набув
нової, прихованої форми?
Результати виконаної роботи надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER
27.04 Узагальнення та повторення вивченого в 10 класі
Політична карта світу
Пригадай, що і як вивчає курс «Географія: регіони і країни» тут
П’ять тисяч років тому на Землі почали з’являтися перші держави – Китай, Індія, Вавилон, Єгипет. (Пригадай!!! https://online.seterra.com/uk/vgp/3482?c=E4PS8 ) Сучасна політична карта світу охоплює понад 230 країн і територій, переважна більшість з них (193) – держави. (робота з атласомhttps://s3.amazonaws.com/online.fliphtml5.com/atdd/agut/index.html ст.2-3 Пригадай регіони та субрегіони світу та спробуйте визначити критерії, за якими відбувся розподіл країн на певні групи) Відповідь тут
Повтори!!!
Територія – частина земної поверхні з природними і створеними людиною ресурсами, що має певні просторові межі (протяжність, площу) та географічне положення.Країна – це територія з визначеними кордонами і населенням, яка може бути залежною або незалежною.
Держава – незалежна (суверенна) країна з певною територією, господарством і політичною владою. Держава – політична організація суспільства з певною формою правління, яка визначає господарство і суспільні структури.
Акваторія (від лат. aqua – вода)це ділянка водної поверхні певної водойми або її частини (моря, затоки, порту) у визначених межах.
Аероторія - повітряний простір над суходолом і водами.
Колонії — країни, населення яких позбавлене державності, економічної й політичної самостійності, а економічні ресурси контролюються владою іноземної держави;
Метрополія - країна яка має свої колонії.
Протекторати — державні утворення, що делегують свої зовнішньополітичні (а іноді й внутрішньополітичні) права суверенній державі;
Підопічні території — землі, тимчасово передані Організацією Об'єднаних Націй під управління тієї чи іншої держави.
Протекторати — державні утворення, що делегують свої зовнішньополітичні (а іноді й внутрішньополітичні) права суверенній державі;
Підопічні території — землі, тимчасово передані Організацією Об'єднаних Націй під управління тієї чи іншої держави.
Анклав - країна, яка з усіх сторін оточена територією іншою країни.
Територіальні води, тобто води Світового океану, прилеглі до суходолу країни в межах 12 морських миль.
Економічна зона (200 миль) це зона у якій можна вести розвідку, розробку та збереження природних ресурсів, що знаходяться у водній товщі та морському дні.
ПЕРЕГЛЯНЬ!!!
24.04 Урок узагальнення по темі "Сучасні проблеми і стратегії розвитку світу та України на ХХІ століття"
Дай визначення понять:
Міжнародна спеціалізація -
Міжнародний поділ праці -
Міжнародна економічна інтеграція -
ТНК-
Виконай тестові завдання за посиланням тут
Скористайтеся інтернет-ресурсом «Світові
лічильники» тут і встановіть, якою є кількість населення України на цей момент. Обчисліть:
а) на скільки змінюється кількість населення щороку;
б) якою буде його кількість через 20 років;
а) на скільки змінюється кількість населення щороку;
б) якою буде його кількість через 20 років;
в) вкажіть яке місце посідає Україна в глобальному рейтингу зараз і яке місце посяде через 20 років. Зробіть відповідні висновки.
Результати виконаної роботи надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER
23.04 Участь України у міжнародних організаціях
Пригадай!!! Які впливові міжнародні організації вам відомі?
У сучасному глобалізованому світі життєздатність і перспективи розвитку кожної країни залежать від обсягів її внеску у вирішення загальноцивілізаційних проблем. Наша країна бере активну участь у діяльності багатьох міжнародних організацій. У більшості з них Україна набула статусу повноправного члена, у деяких – поки що спостерігача.
Скориставшись інформацією, поданою на сайті Міністерства
Розглянь і перевір себе (тут)!!!!
Д/З повторити параграфи 51-53
22.04 Україна і ринки ресурсів
Словник нових термінів:Кластер це сконцентровані за географічною ознакою групи взаємопов"язаних компаній, спеціалізованих постачальників послуг, фірм у відповідних галузях, а також пов"язаних з їх діяльністю організацій, наприклад, університетів, агентств по стандартизації, торговельних об"єднань.
Іт-кластери це об'єднання (кластер) юридичних чи фізичних осіб на основі спільності інтересів у сфері інформаційних технологій.
Стартап це нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і що володіє обмеженими ресурсами.
Коворкінг це у широкому сенсі — це модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі; у вузькому — колективний офіс.
Аутсортинг це передача однією компанією на підставі договору певних бізнес-процесів або непрофільних функцій на обслуговування іншій компанії, яка спеціалізується у відповідній галузі.
Що таке ринок ресурсів
Як відомо, ринок – це місце зустрічі попиту і пропозиції. Це
система економічних взаємовідносин, в результаті яких взаємоузгоджуються та
задовольняються потреби виробника (постачальника) та споживача (покупця). В
свою чергу, зустріч регламентується правилами гри і механізмами.
Україна на світовому ринку відома як постачальник сировини та напівфабрикатів.
Така товарна структура експорту
не є сприятливою для держави.
Наша держава є одним із провідних учасників на ринках зерна пшениці та жита, кукурудзи, соняшникового насіння та олії, меду, ріпаку, сої, бурякового цукру, волоських горіхів. Щорічні збори зерна наближаються до 70 млн т, а для внутрішнього споживання потрібно лише 6 млн т. Україна також входить до складу світових і європейських лідерів із виробництва й продажу нової продукції АПК.
Проте
Україна —
постачальник сировини? Це стає все менш актуальним
Чому?
Тому, що Україна — найбільша в Європі
країна за експортом IT-послуг
А всередині України
IT — друга найбільша галузь за обсягами експорту. У нас майже 185 тисяч
програмістів та 4 000 IT-компаній.
Україна, відома як країна аутсорсерів, а не продуктових компаній. Хоча наші розробники досягли в аутсорсинговій індустрії значних успіхів: 18 українських компаній увійшли до списку 100 найбільших аутсорсерів у світі.
У світі відомі продуктові компанії українського походження та з командою з України: Grammarly (можливо, ти користуєшся їхнім сервісом для перевірки правопису), Petcube (технологічна іграшка для домашніх тварин), Viewdle (розробляла технологію розпізнавання облич і придбана Google за $30-45 млн), Template Monster (один з найбільших у світі виробників шаблонів для сайтів), Monobank (один з небагатьох у Європі банків без відділень) та інші.
Можливо, багато програм для твого смартфону розробили саме українці — в одному з понад 100 науково-дослідницьких центрів
Наприклад, саме український офіс компанії Snap створює фільтри для Snapchat та розробляє технологію відстеження обличчя. У Києві працює дослідницький центр Samsung, один з найбільших в Європі, який займається розробкою штучного інтелекту та машинного навчання. Також в Україні є дослідницькі офіси Siemens, Ericsson, Wargaming, Oracle та інших глобальних лідерів свох індустрій.
Економіка трансформується: якщо раніше основним активом були земля, шахти чи заводи, то зараз ним стала інформація. Ресурсом є люди, але не ті, які виконують важку роботу на землі, заводі чи шахті, а ті, які вміють перетворювати дані на інформацію, інформацію — на знання.Можливо, багато програм для твого смартфону розробили саме українці — в одному з понад 100 науково-дослідницьких центрів
Наприклад, саме український офіс компанії Snap створює фільтри для Snapchat та розробляє технологію відстеження обличчя. У Києві працює дослідницький центр Samsung, один з найбільших в Європі, який займається розробкою штучного інтелекту та машинного навчання. Також в Україні є дослідницькі офіси Siemens, Ericsson, Wargaming, Oracle та інших глобальних лідерів свох індустрій.
Інвесторів цікавлять українські стартапи
Інвестиції у стартапи стрімко зростають. У 2017 році — 265 млн доларів, у 2018 — 290 млн. При цьому серед інвесторів — не лише іноземні фонди чи компанії, а й чимало вітчизняних, наприклад, "Ощадбанк", "Райффайзен Банк Аваль" та інші банки, "Киïвстар", ДТЕК, "Укроборонпром", "Миронiвський хлiбопродукт".
Д/З Оцініть місце України на світових ринках ресурсів, товарів та послуг. Спрогнозуйте подальші перспективи місця нашої країни в МПП.
21.04 Україна та процеси транснаціоналізації світової економіки
Пригадай!!!
- Інтернаціоналізація виробництва - це встановлення безпосередніх стійких виробничих зв'язків між підприємствами різних країн, внаслідок чого виробничий процес в одній країні стає частиною процесу, що відбувається у світовому масштабі.
- Глобалізація — це процес всесвітньої економічної, політичної та культурної інтеграції та уніфікації.
- Економічна інтеграція - якісно новий етап інтернаціоналізації господарського життя. Вона передбачає зближення і взаємопереплетіння національних економік, проведення узгодженої державної економічної політики.
- Інтеграція - це форма інтернаціоналізації господарського життя, об’єктивний процес переплетіння національних господарств і проведення скоординованої економічної політики на національному та міжнародному рівнях в різних формах: вільної торгівлі, митних союзів, загальних ринків, економічних союзів, валютно-економічних і політичних союзів.
- Транснаціоналізація - процес розширення діяльності корпорацій за межі національних територій.
Д/З Опрацювати параграф 53 (ст. 271-272). Виконати завдання (тут) зроби Screenshot та надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER.
17.04 Міжнародна спеціалізація України
Пригадай!!! Що означає поняття «міжнародний поділ праці» (відповідь тут) та «міжнародна спеціалізація» (Міжнародна спеціалізація виробництва означає спеціалізацію країн на виробництві певних видів продукції або послуг і міжнародний обмін ними)? Які чинники визначають міжнародну спеціалізацію країни? (відповідь тут )
Опрацюй параграф 53 (ст. 267-270)
На світовому ринку Україна відома як держава перш за все розвиненого агропромислового комплексу (АПК). Продукція майже всіх його напрямків має експортний потенціал, а за де
якими її видами країна належить до п’ятірки
світових лідерів (дивись тут)
Основу імпортних надходжень становлять мінеральні продукти, насамперед паливо (природний газ, вугілля, нафта та продукти її перегонки), машини, устаткування і транспортні засоби. В Україну завозиться також продукція хімічної, фармацевтичної, харчової і легкої, деревообробної і целюлозно-паперової промисловості.
Україна перебуває серед лідерів і за кількістю спеціалістів з ITтехнологій та є одним із постачальників на світовий ринок сучасного програмного забезпечення. Розроблені українцями комп’ютерні програми використовують Китай, Японія, США, Канада, Німеччина, Бразилія та інші країни світу.
Не втратила Україна провідної ролі у світі й за виробництвом літаків, які вона не лише виробляє, але й забезпечує їхнє технічне обслуговування.
Перспективною для України буде відмова від брудних виробництв, таких як чорна й кольорова металургія, та заміна їх на дорогу готову продукцію високотехнологічного сучасного машинобудування, хімічної промисловості, АПК.
Д/З 1. Використовуючи відповідні тематичні карти атласу, порівняйте міжнародну спеціалізацію України та країн Європи (світових лідерів) за: а) обсягами збору та структурою зернових (олійних) культур; б) обсягами видобутку та споживання вугілля; в) обсягами виробництва електроенергії на АЕС і сумарною потужністю реакторів; г) виробництвом сталі (загальними обсягами та на 1 особу); д) рівнем виробництва продукції авіаційної промисловості.
2. В якому секторі економіки Україна досягла найбільших успіхів у МПП? Чому?
надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER
16.04 Роль України в сучасному політичному та економічному просторі.
1. Пригадайте переваги та недоліки географічного положення України.(підказка тут)
2. Чи залежить, на вашу думку, спеціалізація країни від її географічного положення? Як саме?(письмово в зошит)
України належить до тих держав, що послідовно, протягом тисячоліть, відроджувалися на тій самій території.
Історія України за 5 хвилин
Історія України за 5 хвилин
Надзвичайно багаті ресурси й сприятливі для життя й господарської діяльності людини природні умови стали вагомим чинником зростання кількості населення й розселення наших пращурів на захід, схід, північ і південь цієї території. Так виник сучасний ареал індоєвропейських народів від Ірландії на заході до Китаю на сході. На це вказують численні археологічні знахідки на території України.
Опрацюй інформацію тут та зроби короткий конспект уроку
Якщо геополітичну роль України в сучасному світі важко переоцінити, то її економічна роль не відповідає наявному потенціалу. Україна — найбідніша держава Європи з найбагатшим у цій частині світу природноресурсним
потенціалом. Це свідчить, що в державі склалася неефективна соціальноекономічна система, яка гальмує розвиток економіки й суспільства.
Головні події 2017 р. в економіці України (за даними Українського Інституту майбутнього).
Лише з переходом до ринкової системи, ліквідацією абсолютного монополізму в економіці, політиці та інших сферах життя можна розраховувати на зміни на краще
1) Охарактеризуйте природні умови та ресурси України. Дайте їх господарську оцінку.(усно)
2) За допомогою мережі Інтернет опрацюйте інформацію Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України щодо оцінки природних багатств і втрат
України через події на сході та в Криму. Зробіть відповідні висновки. (відповідь підготувати у вигляді повідомлення)
надішліть на на email: irinasokol961@gmail.com або VIBER
За бажанням можна прочитати книгу Олександра Стражного "Український менталітет. Ілюзії-міфи-реальність"
15.04 Досліджуємо!!!!
14.04 Стратегічні цілі сталого (збалансованого) розвитку України
Вчені розробили чимало глобальних прогнозів розвитку людства, причому в них чітко простежуються два принципово різних підходи: оптимістичний і песимістичний.
- Песимістичні прогнози («екологічний песимізм») пов'язані з тим, що вирішити глобальні проблеми людства не можна, так як це вимагає здійснення таких заходів, які реалізувати практично неможливо (наприклад, припинення зростання населення, відмова від технічного і технологічного прогресу, зниження рівня споживання та т. д.). Невідворотність екологічної катастрофи, «кінця історії», загибелі людства.
- Помірно оптимістичні прогнози («науково-технічний оптимізм») обгрунтовують тим, що науково-технічні відкриття та технологічні новації можуть стати основою розв'язання найбільш складних з глобальних проблем. Умовою для цього є прийняття світовим співтовариством концепції «сталого розвитку», згідно з якою науково-технічна і технологічна революції повинні бути підпорядковані інтересам виживання, збереження природного середовища існування людства.
"Роль світової громадськості у подоланні глобальних проблем людства"
Пригадай !!! Глобальними проблемами називають такі, що:- по-перше, стосуються всіх країн, народів та соціальних прошарків;
- по-друге, призводять до значних економічних та соцвальних втрат, а у випадку загострення можуть загрожувати існуванню людської цивілізації;
- по-третє, потребують для свого вирішення співнобітництва в загальнопланетному масштабі, загальних дій урядів та народів.
Інформацію для підготовки досліджень можна використати тут
Пригадай!!!! Що таке сталий розвиток? (відповідь тут)
Україна на шляху до сталого розвитку
ЗАПАМ'ЯТАЙ!!!
Цілі сталого розвитку 2030
Цілі сталого розвитку 2016-2030
Цілі сталого розвитку 2030
Цілі сталого розвитку 2016-2030
Як відбувалось визначення пріоритетних Цілей сталого розвитку в Україні?
За бажанням пройти курс "Основи сталого розвитку"
13.04. Досліджуємо!!!
"Концепції полюсів зростання"
10.04 Глобальні прогнози розвитку людства
Людину завжди цікавило, що чекає на неї в майбутньому, тому такими популярними були й залишаються всілякі віщуни, ворожки, екстрасенси, астрологи. Вчені намагаються зазирнути в майбутнє людства, використовуючи наукові методи пізнання.
Можливо? Як думаєш.....
Дослідженнями проблем глобального розвитку займається на Заході так званий Римський клуб
Цікаво!!!!Які глобальні загрози на нас чекають та як їх відвернути
Важливими є прогнози щодо чисельності населення
Вчені розробили чимало глобальних прогнозів розвитку людства, причому в них чітко простежуються два принципово різних підходи: оптимістичний і песимістичний.
- Песимістичні прогнози («екологічний песимізм») пов'язані з тим, що вирішити глобальні проблеми людства не можна, так як це вимагає здійснення таких заходів, які реалізувати практично неможливо (наприклад, припинення зростання населення, відмова від технічного і технологічного прогресу, зниження рівня споживання та т. д.). Невідворотність екологічної катастрофи, «кінця історії», загибелі людства.
- Помірно оптимістичні прогнози («науково-технічний оптимізм») обгрунтовують тим, що науково-технічні відкриття та технологічні новації можуть стати основою розв'язання найбільш складних з глобальних проблем. Умовою для цього є прийняття світовим співтовариством концепції «сталого розвитку», згідно з якою науково-технічна і технологічна революції повинні бути підпорядковані інтересам виживання, збереження природного середовища існування людства.
Д/З Опрацюй § 52(ст.263-264)Дайте відповідь на запитання: Що є підґрунтям глобального прогнозування?
09.04 Стратегії розвитку людства
Пригадай!!! 1. Що таке «географічне середовище»?(Географічне середовище – частина географічної оболонки, в якій безпосередньо взаємодіють природа й людина. Географічне середовище – необхідна умова для життєдіяльності суспільства, джерело основних ресурсів.)
2. У чому полягають особливості взаємодії господарства і природи в географічному середовищі?(Активна взаємодія людини з природою відбувається у формі своєрідного обміну речовиною та енергією. Людство, вилучаючи з природи все необхідне йому для підтримання життєдіяльності та виробництва, повертає назад у природу відходи. Цей взаємообмін, як правило, призводить до виснаження природи та забруднення природного середовища.)
3. Який вплив на природні комплекси Землі завдає господарська діяльність людини? Яка простежується залежність між рівнем соціального розвитку країн і станом їхніх
природних комплексів?(відповідь письмово в зошит)
2. У чому полягають особливості взаємодії господарства і природи в географічному середовищі?(Активна взаємодія людини з природою відбувається у формі своєрідного обміну речовиною та енергією. Людство, вилучаючи з природи все необхідне йому для підтримання життєдіяльності та виробництва, повертає назад у природу відходи. Цей взаємообмін, як правило, призводить до виснаження природи та забруднення природного середовища.)
3. Який вплив на природні комплекси Землі завдає господарська діяльність людини? Яка простежується залежність між рівнем соціального розвитку країн і станом їхніх
природних комплексів?(відповідь письмово в зошит)
4. Що ви знаєте про сталий розвиток, його складники й основні положення концепції сталого розвитку?
Переглянь
Концепції щодо розвитку людства в майбутньому:
- концепція сталого (збалансованого) розвитку
розвитку людства не справдилися. Проте стало очевидним, що в нових умовах розвиток людства визначається не лише обсягами наявних на Землі природних ресурсів, але й рівнем забруднення довкілля, його деградацією.
- глобальна стратегія гуманізму
- концепція глобальних інститутів згоди
Переглянь презентацію та опрацюй!!! Таблиця 1. Найважливіші етапи формування концепції сталого (збалансованого) розвитку ст. 262
Опрацюй!!! Таблиця 2. Головні положення концепції сталого (збалансованого) розвитку ст 264
Додатково
08.04 Дослідження "Миротворчі ініціативи ООН"
(І варіант)
Матеріали для підготовки досліджень
- Хто такі миротворці
- Участь України у миротворчій діяльності ООН
- Миротворчі місії ООН: фінансування, склад, повноваження
- "Блакитні шоломи": що треба знати про миротворчі місії ООН
Дослідження "Військово-політичні організації"
(ІІ варіант)
Матеріали для підготовки досліджень
Найвідомішими в історії воєнними блоками були:
- військовий союз Франції, Данії, Швеції, Голландії і італійських держав, що виступав проти Іспанії в Тридцятирічній війні 1618—1648;
- «Північний союз» (Росія, Данія, Польща, Саксонія, пізніше Франція і Пруссія), що виступав проти Швеції в Північній війні 1700—1721;
- коаліції різних європейських держав, що виступали проти Франції (кінець XVII — почало XIX ст.);
- військовий союз Великої Британії, Франції, Туреччини і Сардинії, що виступав проти Росії в Кримській війні 1853—1856.
- Цілісність сектору безпеки: Міжнародні організації.
- НАТО
- АНЗЮК
- Організація договору про колективну безпеку
Бажаю успіхів!
07.04 Практична робота «Глобальні виклики сьогодення та їх взаємозвязок з глобальними проблемами".
Подумай! Яким чином глобалізація дає великі переваги, але водночас створює чималі проблеми , які важко розв’язати, особливо для не найдужчих її учасників.
Матеріали для виконання тут
06.04. Прояв глобалізаційних викликів на території України.
Виконай вправу Пригадай!!!!Опрацюй презентацію та зроби конспект уроку
Здійсніть віртуальну подорож до музею Чорнобиля
Важливо Дефіцит води через 10-15 років і пустелі через 80. Які проблеми з водопостачанням чекають на Україну.
Глобальні виклики – загострення існуючих або породження нових проблем, що викликані сучасним процесом глобалізації.
Переглянь презентацію Ключові глобальні виклики сучасності та зроби конспект уроку.
Відео "Рух вуглекислого газу в атмосфері"
Д/З опрацювати параграф 51 ст. 256-258 .
За допомогою електронного ресурсу berkeley earth.org/ дізнайтеся про якість атмосферного повітря в одному з міст світу. Зробіть відповідні висновки.
25,26.03.2020
Сучасні проблеми і стратегії розвитку світу та України на ХХІст.
Сучасні глобальні виклики
Глобальні проблеми людства – комплекс проблем і ситуацій, що торкаються життєвих інтересів усіх народів світу, характеризуються динамічністю, потребують колективних зусиль світової громадськості й від розв’язання яких залежить подальший прогрес людства та збереження цивілізації.- Назвіть головні глобальні проблеми сучасності.
- Досліджуємо та обговорюємо
Перегляньте презентацію та зробіть конспект уроку.
- Корисна інформація П’ять цивілізацій на Землі, які зникли з лиця Землі через проблеми з екологією.
Давос 2020 про що говорили!!!
Виступ Грети Тунберг
Д/З опрацювати параграф 51. Проаналізуйте останні світові новини щодо негативних наслідків, які пов’язані із соціально-економічними викликами. Підготуйте повідомлення (надіслати на на email: irinasokol961@gmail.com, не забудьте підписати роботу).
24.03.2020 Перевірка знань "Країни Африки"20,23.03.2020
Південно-Африканська Республіка (ПАР)
Склади пазл
Проблемне питання:Чому ПАР — єдина високорозвинена країна регіону, адже її загальний ВВП менше, ніж у Нігерії та Єгипті.
Переглянь відео та зроби конспект уроку.
1. ПАР має 11 офіційних назв. Як ви вважаєте,чому?(відповідь запишіть в зошит).
2.За допомогою карти та картосхеми (мал.1)визначте найбільш та найменш заселені
провінції країни.
(відповідь запишіть в зошит)
З початку 70-х рр. ХХ ст. поступово скорочуються обсяги видобутку золота, що пояснюється виснаженням родовищ і коливанням цін на ринку металів. Нині ПАР посідає 5-те місце в світі за його видобутком. «Золотим містом» називають Йоганнесбург, в районі якого розташовані золотодобувні копальні.
Завдання. За додатковими джерелами вкажіть основні напрямки експорту товарів із ПАР, основні туристичні потоки до країн Північної Африки та ПАР.
Скористайся інформацією:
Д/З опрацювати параграф 50. Скласти кросворд "Країни Африки" скористайся Кросворд онлайн (надіслати на на email: irinasokol961@gmail.com, не забудьте підписати роботу).
19.03.2020
Тему уроку відгадаєш якщо ребус розгадаєш!!!
Опрацюй презентацію та зроби конспект уроку
18.03.2020
Гра «Чотири підказки» (Який субрегіон Африки ми починаємо вивчати).Тему уроку відгадаєш якщо ребус розгадаєш!!!
Опрацюй презентацію та зроби конспект уроку
Дай відповідь на запитання
1.За допомогою карт атласу охарактеризуйте населення Нігерії та його розміщення на території країни.
2. Визначте основні чинники дестабілізації розвитку економіки країни.
3. Проаналізуйте перспективи розвитку економічних зв’язків України з Нігерією.
Д/З опрацювати Підручник з Географії (профільний рівень). 10 клас. Довгань
1. У Середні віки цей район дістав назву Магриб.
2. Це — найбільш однорідна у етнічному відношенні частина Африки.
3. Цей субрегіон — батьківщина двох відомих давніх цивілізацій.
4. Ця частина Африки розташована найближче до одного з трьох найважливіших економічних центрів світу
Опрацюй презентацію та зроби конспект уроку
Д/З опрацювати параграф 49 підготувати дослідження на тему:
1. Ніл - «річка, що дарує життя».
2. Суецький канал, нафта і туризм - три кити економіки Єгипту.
Результати досліджень (презентація, відео, реферат, публікацію, бюлетень) надіслаи на на email: irinasokol961@gmail.com, не забудьте підписати роботу.
Перевір себе виконай тест (код доступу 734549 )
Отже коротко про головне:
Д/З повторити параграф 48
Презентація досліджень
1. Екологічна трагедія Сахелю: причини та шляхи призупинення.
Сахель (араб. ساحلсахель, в перекладі означає «берег», «кордон» або «узбережжя») — тропічна савана в Африці.
Сахель. Цікаво
2. Ангола - успішний розвиток після війни.
Опрацюй та законспектуй
1. Екологічна трагедія Сахелю: причини та шляхи призупинення.
Сахель (араб. ساحلсахель, в перекладі означає «берег», «кордон» або «узбережжя») — тропічна савана в Африці.
Сахель. Цікаво
2. Ангола - успішний розвиток після війни.
16.03.2020 Практична робота "Створення картосхеми поширення збройних конфліктів в Африці та встановлення за тематичними картами атласу природних ресурсів як джерел фінансування протистоянь".
Додатково: Список конфліктів в Африці
Виконай д/з ПІДГОТУЙ ДОСЛІДЖЕННЯ. Результати досліджень (презентація, відео, реферат, публікацію, бюлетень) надіслаи на на email: irinasokol961@gmail.com, не забудьте підписати роботу.
Додатково: Список конфліктів в Африці
Виконай д/з ПІДГОТУЙ ДОСЛІДЖЕННЯ. Результати досліджень (презентація, відео, реферат, публікацію, бюлетень) надіслаи на на email: irinasokol961@gmail.com, не забудьте підписати роботу.
13.03.2020 Практична робота "Створення та аналіз картосхеми чинників(райони лісозаготівлі. пасовищного тваринництва, землеробства)та проявів спустелення в Африці".
Додатково:
Виконай д/з термін виконання до 17 березня 17.00 (код доступу 939777 )
Додатково:
- Скористай теся матеріалами, зібраними професором бельгійського університету міста Гент
- Лісове землеволодіння в Африці
Виконай д/з термін виконання до 17 березня 17.00 (код доступу 939777 )
12.03.2020 Практична робота "Позначення на контурній карті Африки районів добування нафти,залізних,мідних,алюмієвих руд, центрів їхньої переробки, основних транспортних магістралей та портів експортування".
Опрацюй та законспектуй
Країнами Африки відправ результат зробивши screenshot на своєму девайсі на email: irinasokol961@gmail.com або Viber
Перевірка д/з по темі Канада Пройти тест
Країни Центральної Америки
- Цікаві факти про Південну Америку
- Цікаві факти про Аргентину
- Цікаві факти про Венесуелу
- Цікаво знати "Блискавка Кататумбу"
- Цікаві факти Чилі
- Перу: цікаві факти про загадкову країну Інків
- Цікаві факти про Болівію.
- Еквадор: країна в якій немає пір року
- Цікаві факти про Колумбію
- Уругвай цікаві факти
- На момент свого створення вона була найпотужнішою ГЕС у світі, а на сьогоднішній день поступається лише новому китайському гіганту «Три ущелини».
- Панамський канал (Цікаво!!)
- Виконай тест та відправ результат зробивши screenshot на своєму девайсі на email:irinasokol961@gmail.com
Зроби конспект уроку опрацювавши презентацію по темі "Бразилія"
- Перевір себе та відправ результат зробивши screenshot на своєму девайсі на email: irinasokol961@gmail.com
- Пригадай цікаві факти про країни Америки
ПІДГОТУЙ ДОСЛІДЖЕННЯ:
№ 1 "Найновітніші транспортні засоби США: проекти Ілона Маска" Корисні посилання:
№ 2 "Туризм як чинник розвитку країн Карибського басейну"
Корисні посилання:
№ 3 "Економічна взаємодія вздовж державного кордону між Мексикою і США"
Корисні посилання:
Запам'ятай!! Макіладори — поширена форма організації виробництва вздовж кордону Мексики і США (величезні підприємства працемістких напрямів (виробництва тканин, одягу, продуктів харчування та ін..)
Бажаю успіхів!